cie@ciekartuzy.pl
tel. 58 681 46 96

Uniwersytet Trzeciego Wieku

facebook_page_plugin

W dniu 11.06.2019 r.

BIBLIOTEKA PEDAGOGICZNA NIECZYNNA

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Daj się przy lapać na czytaniu". Oto jego wyniki:

 

 I Miejsce: Tomasz Magrean:

TM 2

 

II Miejsce: Michał Cylke

Michał Cylke 5

 

Nagroda specjalna za zbiorowe zdjęcie: Bartosz Zieliński, Dominik Lewandowski, Korneliusz Merchel, Tomasz Magrean.

JK 2

 

Nagrody w postaci bonów do księgarni oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu, można odebrać w Bibliotece Pedagogicznej w Kartuzach od dnia 19.06.2018.

 

 

Gratulujemy!

 

2. 

W ramach Tygodnia Bibliotek, w środę 9 maja odwiedziły nas dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Kartuzach.

Dzieci poznały tajemnicę znikających skarpetek, którą wyjaśniła Justyna Bednarek w swojej książce "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)". Okazało się, że kilkanaście skarpetek uciekło do naszej biblioteki i dzieci znalazły je między książkami!  Skarpetki były jednak jakieś nijakie, więc nasi goście mieli za zadanie nadać tym skarpetkom osobowość, kierując się własną wyobraźnią. Efekty ich pracy można podziwać na poniższych zdjęciach. Dziękujemy dzieciom oraz pani wychowawczyni za wspaniałą zabawę i zapraszamy ponownie.

pianoSDIM6143skarpetki1SDIM6163

Czytaj więcej: XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2018 - tajemnica zaginięcia skarpetek.

25.04.2018 gościliśmy w bibliotece podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. Nasi goście zwiedzali bibliotekę, poznawali pracę bibliotekarza od zaplecza oraz wykonywali piękne motyle i anioły z kartek książek, które zostały wycofane. Na zakończenie wszyscy otrzymali specjalną odznakę czytelnika VIP naszej biblioteki i specjalne karty czytelnicze. My również zostaliśmy obdarowani prześlicznym upominkiem hand-made, który ma honorowe miejsce w bibliotece. Serdecznie zapraszamy ponownie! ???

DSC 0170DSC 0171

Czytaj więcej: Nasi goście.