cie@ciekartuzy.pl
tel. 58 681 46 96

Uniwersytet Trzeciego Wieku

facebook_page_plugin

ZAPRASZAMY

na zajęcia dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych

w piątek  15.09.2017r., od godz. 13.00 – 19.00

GRY DYDAKTYCZNE I ZABAWY MATEMATYCZNE W ROZWIJANIU UMIEJĘTNOŚCI MATEMATYCZNYCH DZIECI

Zajęcia odbędą się w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach ul. Słoneczna 3

 

Gry i zabawy dydaktyczne w edukacji matematycznej

Podczas jednych z prowadzonych przeze mnie warsztatów na temat gier dydaktycznych w edukacji matematycznej ich uczestniczka stwierdziła: Dzięki grom nauczyciel staje się atrakcyjny dla uczniów. Można i warto to jeszcze rozwinąć: dzięki umiejętnie wykorzystanym podczas zajęć grom także matematyka staje się dla dzieci znacznie atrakcyjniejsza i łatwiejsza.

Gry i zabawy dydaktyczne nie tylko pozwalają ćwiczyć, w dość przyjemny sposób, wykonywanie obliczeń. Dzięki ich systematycznemu wykorzystywaniu można stworzyć warunki do wspólnego eksperymentowania z matematyką, do badania i lepszego poznawania wielu jej obszarów, do rozmawiania o matematyce i rozwijania umiejętności matematycznego myślenia.

Warsztaty poświęcone będą wykorzystaniu gier i zabaw do wspólnego efektywnego uczenia się matematyki. Ich celem jest nie tylko zaprezentowanie bogatego zestawu różnorodnych gier i zabaw matematycznych: gier planszowych, gier wykorzystujących sześcienne i dziesięciościenne kostki, gier z użyciem domina, zabaw ruchowych, … ale pokazanie także metodyki posługiwania się nimi w procesie matematycznego kształcenia dzieci, w pełni realizującego zalecenia podstawy programowej.  

Zajęcia poprowadzi dr Mirosław Dąbrowski -doktor matematyki, pracownik Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, członek-współzałożyciel Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, edukator. W latach 2007-2011 koordynator ogólnopolskich badań monitorujących umiejętności trzecioklasistów, autor koncepcji projektu Dzieci myślą. Jak skutecznie uczyć dzieci myślenia matematycznego – w latach 2012-2013 opiekun naukowy pilotażu projektu realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych. Koordynator projektów edukacyjno-wydawniczych Matematyka 2001 i Przygoda z klasą, autor ponad stu publikacji podręcznikowych i poradnikowych dotyczących nauczania matematyki.

Autor 50 publikacji metodycznych dla nauczycieli, gier matematycznych.

                                               Anna Dereń

                                                Dyrektor CIE

Koszt udziału w szkoleniu : 85 zł/osoba

Organizatorzy zapewniają poczęstunek

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 11.09.2017 na załączonej aplikacji

 (tel. Fax lub mail) tel/fax 58 681 46 96 ;Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;(ilość miejsc ograniczona)

Ankieta aplikacyjna