cie@ciekartuzy.pl
tel. 58 681 46 96

Uniwersytet Trzeciego Wieku

facebook_page_plugin

Zapraszamy nauczycieli

wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej na warsztaty 

SENSORYKA A PLASTYKA W PRZEDSZKOLU

                         1024.jpg

 

Terminy zajęć (do wyboru):

20.01.2018 r. – (sobota) godz. 10.00 – 13.00

10.02.2018 r. – (sobota) godz. 10.00 – 13.00

Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.

Ankieta aplikacyjna

 

Podczas zabaw dzieci w przedszkolu pobudzane są zmysły, dlatego należy zachęcać je do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania świata wokół. Takie namacalne doświadczanie otoczenia mobilizuje do badania, odkrywania i rozwoju. Dziecko w ten sposób poznaje nie tylko siebie, ale również zjawiska zachodzące wokół.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z metodami stosowanymi w pracy z dziećmi,  aby pobudzić ich rozwój sensomotoryczny, poznawczy oraz społeczno – emocjonalny.

Zagadnienia warsztatowe:

  1. Jak pobudzić u dzieci harmonijny rozwój zmysłów i całego organizmu poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni.
  2. Jak dzięki wprowadzeniu działań plastycznych w pracy z dziećmi wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia.
  3. Jakie metody pobudzają dzieci do:

- uwalniania naturalnej ekspresji twórczej,

- samodzielności w działaniach plastycznych,

- odnoszenia sukcesów w realizacji własnych pomysłów,

- aktywności do wprowadzania zmian i ulepszeń,

- wychodzenia poza schematy.

Program warsztatów:

  1. Przygotowanie przestrzeni roboczej.
  2. Tworzenie mas plastycznych i farb z wykorzystaniem produktów spożywczych.
  3. Tworzenie pomocy dydaktycznych do wspierania rozwoju sensomotorycznego i poznawczego.

Uczestnicy warsztatów przynoszą ze sobą zmienne ubranie, takie aby nie martwili się że je ubrudzą J, ponadto pracujemy na boso bez skarpet i obuwia.

Warsztaty przeprowadzi Pani Iwona Słomińska - plastyk, magister sztuki (absolwentka Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych – I i II stopień – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku); pracowała jako nauczyciel plastyki na poziomach edukacyjnych – przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum; posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością – w latach 2008-2018 instruktor terapii w pracowni arteterapii,  Warsztat Terapii Zajęciowej w Kościerzynie; od 2014 wykładowca w Powszechnej Wyższej Szkole Humanistycznej „POMERANIA” – przedmiot – Zajęcia plastyczno – techniczne z metodyką, na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, Oligofrenopedagogika oraz Plastyka i technika w szkole; od 2017 r. nauczyciel – instruktor, Ośrodek Zajęć Pozaszkolnych w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.

Koszt 4 h warsztatów 50 zł od osoby.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na załączonej aplikacji tel/fax 58 681 46 96; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.