cie@ciekartuzy.pl
tel. 58 681 46 96

Uniwersytet Trzeciego Wieku

facebook_page_plugin

Zapraszamy nauczycieli

wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej                                

na szkolenie

„Nadpobudliwość psychoruchowa dziecka w wieku przedszkolnym. Rola muzyki w terapii”

Prowadzące: Joanna Węglarz - psycholog, Maria Tomaszewska - muzyk

Termin: 9 marca 2018, godz. 14.30 – 18.30

Koszt udziału z zajęciach – 60 zł

ankieta aplikacyjna

 

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach.

Celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy uczestników szkolenia na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Szczególny nacisk podczas szkolenia zostanie położony na wykorzystanie muzykoterapii w pracy             z przedszkolakami z tym zaburzeniem.

Zagadnienia:

* Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi;

*Syndrom ADD i ADHD;

*Funkcjonowanie dziecka nadpobudliwego;

*Radzenie sobie z zachowaniami trudnymi;

*Pomoc rodzicom dziecka nadpobudliwego;

*Wykorzystanie muzykoterapii w pracy z dzieckiem z ADHD.

Informacja o trenerach:

 Joanna Węglarz  ukończyła studia magisterskie w zakresie psychologii na Uniwersytecie Gdańskim, w 2015r uzyskała dyplom specjalisty w zakresie psychologii klinicznej, w 2017ńczyła  studia  podyplomowe „Diagnoza i rehabilitacja neuropsychologiczna” prowadzonych na UMCS w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w WCLU Zapowiednik, Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach, NZOZ Neptun w Jantarze. Obecnie pracuje w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego w Szpitalach Tczewskich SA.

Maria Tomaszewska – nauczycielka rytmiki. Absolwentka wydziału Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz wydziału Wychowania Muzycznego PWSM w Gdańsku. Kompozytorka piosenek, autorka wielu podręczników do nauki muzyki oraz książek z piosenkami dla najmłodszych, np" piosenki na literki" do Metody Dobrego Startu prof. Bogdanowicz, „Pląsy z długą brodą”,  „Pląsy bez paszportu”, „Kapelusz pełen nut”. Pracuje jako rytmiczka w przedszkolu. 

Prosimy o potwierdzenie udziału w szkoleniu na załączonej aplikacji do dnia 07.03.2018, tel/fax 58 681 46 96; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.