cie@ciekartuzy.pl
tel. 58 681 46 96

Uniwersytet Trzeciego Wieku

facebook_page_plugin

11 listopada już po raz dziewiąty spotkaliśmy się by wspólnie przeżywać Dzień Niepodległości.

   W tym roku, ze względu na warunki atmosferyczne wydarzenie przeniesiono do sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Jak co roku w organizację happeningu  włączyła  się młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kartuskiego oraz studenci z Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Przodkowa z opiekunem panią Krystyną Kaczorowską, z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach pod opieką pani Aleksandry Rychert oraz z  I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach z opiekunem panią Beatą Grzonkowicz  animowali bestie, które wcześniej przygotowali na warsztatach plastycznych.

Czytaj więcej: "Jak Feniks z popiołów" happening 11 listopada

10 listopada w Kartuzach odbyła się gra miejska „W poszukiwaniu mapy” w której wzięło udział ponad 120 uczestników – reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie z  Dzierżążna, Kartuz, Kolonii, Łapalic, Mirachowa, Przodkowa, Somonina, Staniszewa  Żukowa – zmierzyło się z tajnikami historii regionu i Polski okresu odzyskiwania niepodległości.

Dziękujemy za współpracę partnerom: pracownikom Biblioteki Publicznej w Kartuzach, pracownikom Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach, studentom z Animacji z Uniwersytetu Śląskiego i młodzieży z Młodzieżowego Ruchu Naukowego za zaangażowanie przy organizacji gry.  

Poszukiwania mapy (niepodległej Polski) zakończyły się dla wszystkich sukcesem. Szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie im. Józefa Wybickiego; Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie; Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach uzyskały najwyższą liczbę punktów i odebrali nagrody główne.

 

CIE 720

 

 

W dniu

 14.10.2016 r.

Biblioteka Pedagogiczna w Kartuzach

zaprasza w godz. 08:00-14:00