cie@ciekartuzy.pl
tel. 58 681 46 96

Uniwersytet Trzeciego Wieku

facebook_page_plugin

 

Łąka Karolina Murglin 800

Zapraszamy na warsztaty zakładania kaszubskiego

ogrodu.

Zapraszamy: młodzież szkolną, słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, rękodzielników, twórców ludowych, artystów oraz mieszkańców Powiatu Kartuskiego w ramach projektu ?Poczuj Miętę do Przyrody? 24 maja 2018 roku, na warsztaty zakładania kaszubskiego ogrodu. W godzinach 10:00 ? 13:00.

Warsztaty odbędą się na terenie Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach. Przy ulicy Kościerska 1.

W programie: Zostanie założony ogród, który będzie służył celom edukacyjnym. Uczestnicy poznają rodzime gatunki roślin, które sadziły nasze babki i prababki. Dowiedzą się, jakie znaczenie mają one dla świata przyrody, jakie zagrożenia wiążą się ze sprowadzaniem gatunków obcych i jak my ? ludzie, możemy korzystać z dóbr natury, jakimi są na przykład zioła. Uczestnicy warsztatów będą poznawać kaszubskie nazwy roślin, dowiedzą się, jak niegdyś rośliny te były wykorzystywane w gospodarstwach domowych, w jaki sposób inspirowały kaszubskich twórców.

Zainteresowane osoby prosimy o potwierdzenie swojego udziału na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy w mailu podać swoje Imię i Nazwisko, numer telefonu i adres mailowy) lub telefonicznie 58 681 46 96 podając te same (Imię i Nazwisko, numer telefonu i adres mailowy) .

 

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 22.05.2018r. Liczba miejsc jest ograniczona dlatego prosimy o informacje w przypadku rezygnacji.

 

 

 

Zaproszenie na warsztaty