Efektywna nauka
Zapewne marzeniem zarówno licealistów jak i studentów jest posiąść taką wiedzę i sposób uczenia, aby jak najmniej się namęczyć a jednocześnie jak najwięcej zapamiętać z zajęci, aby nie musieć uczyć się w domu. To jednak wiele razy jest niemożliwe. Nie wynaleziono chyba jeszcze lepszego sposobu na skuteczną naukę niż systematyczne uczenie się. Wówczas zapamiętujemy zdecydowanie więcej i o wiele łatwiej jesteśmy w stanie przyjmować nowe wiadomości.

Zresztą każdy, kto próbował przed sesją zapamiętać dużą ilość materiału musi przyznać, że jest to skazane na niepowodzenia a dodatkowo bardzo frustrujące, ponieważ, pomimo że spędzamy grube godziny na nauce to jeszcze nic nam z tego nie wchodzi do głowy. Niestety taki sposób nauki nie przyniesie pożądanych efektów i z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że nasza nauka będzie nieskuteczna. Dlatego systematyczne powtarzanie materiału po każdych zajęciach daje najlepszy efekt, wówczas zapamiętujemy go zdecydowanie więcej i łatwiej. To znowu przynosi efekty w sytuacji kiedy musimy zdawać egzaminy, bo wiemy że podchodzimy w miarę przygotowani, ponieważ przez cały semestr powtarzaliśmy sobie materiał. Warto również wiedzieć, że w trakcie poznawania nowych rzeczy w mózgu powstają nowe komórki, to one potem odpowiadają za łatwość przyswajania informacji. Tak więc warto pamiętać że sposób nauki ma decydujący wpływ na jej skuteczność i to w głównej mierze od tego zależy jakie efekty osiągniemy.
co można robić na komputerze zso4 prawo wewnętrzne rodzaje komputerów religie w polsce ksero koszalin krav maga poznań

Przegląd wiadomości
• Kółka i korepetycje
• Staże
• Student turysta
• Efektywna nauka
Impreza studencka
Studenci bez wątpienia lubią sobie imprezować. Dlatego często można usłyszeć opinie o ich trybie życia. Zobacz więcej o imprezach studenckich.
 

15 maja 2011

Praca dla studenta Wielu studnetów poszukuje dla siebie dodatkowych finansów.Pracy dla studentów jest sporo tylko trzeba poszukać.

 

8 maja 2011

Finanse. Studenci na uczelniach wyższych mogą liczyć an liczne formy dofinansowania ich nauki. Zobacz dokłądnie na co.
metanabol genesis alegratka motoryzacja co to jest taniec wawa nieruchomości bogini ogniska domowego słowik jedlina polski związek łowiecki kraków intercasa

 
Copyright © 2008 Wszelkie prawa zastrzeżone.. Strona główna | Kontakt